KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16873331
nr 1687 3331
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Fjällfågel. Signerad, daterad 47,19x30 cm, yttermått inklusive ram. 29x39,5. Signerad
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 17 mars 2025
kl 19:11:13
17/3 19:06:13
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors